صفحه اصلي درباره ما تماس با ما
در

      جدول برنامه هاي ماه مبارک رمضان

  منتخب محصولات فرهنگي

بیشتر...


             آرشيو تصويري


                            حدیث    درک از امام مهدي
از امام صادق (ع) منقول است كه پيامبر اكرم (ص) فرمودند :
خوشا به حال كسى كه قائم اهل بيت مرا درك كند و به او اقتدا كند قبل از قيامش تابع ائمه هدايت باشد و از دشمنانشان بيزارى بجويد ايشان رفيقان من هستند و گراميترين افراد امت نزد من مى باشند . كمال الدين ـ شيخ صدوق ص 287
أچأڈأ­أ‹ أ‡أ’123 : امام صادق

 


        پايگاه هاي پيشنهادي

آيت الله دري نجف آبادي
نايب رييس هئيت امناء
 

حجت الاسلام و المسلمين
نوري شاهرودي
عضو هئيت امناء مهديه


مقالات

مهدويت

توقيعات

ظهور

غيبت

انتظار

زندگينامه

امام و بانوان

کتب

شعر

پرسش و پاسخ

ادعيه و زيارات

شفايافتگان

نامه اي به امام عج

مشاهدات

ديگر موضوعات

اخبار مهديه

         پايگاه هاي ديگر


سايت مسجد مقدس جمکران  

 پورتال جامع مهدويت 

سايت فرهنگي تبيان

سايت بانک سخنرانيهاي شهيد حاج شيخ احمد کافي

سايت سراج انديشه

سايت فرهنگي شهيد آويني  

راهنماي پايگاه هاي امام مهدي (عح)

جستجوگر پايگاه هاي شيعي

موسسه فرهنگي جمکران ميبد


 
امروز : شنبه 2 تير 1397 - 9 شوال 1439 - 23 ژوئن 2018

 

درگذشت « ابن مديني» از پيشروان علم حديث

« ابن مديني» از پيشروان علم حديث در بغداد درگذشت . ابن مديني علم آموزي را در زادگاهش شهر بصره آغاز كرد و ابتدا حديث آموخت و آنچنان در فراگيري حديث موفق بود كه استادان بعدي اش وي را برترين شاگرد خود ذكر كرده اند . برخي از استادان ابن مديني در پاره‎اي از موارد معترف بودند كه از ابن مديني بهره‎ها گرفته اند. بخاري روايات ابن مديني را در كتاب «صحيح» خود به فراواني نقل كرده و او را در زمره علماي موثّق و معتبر حديث ذكر كرده است. از تأليفات ابن مديني كه نزديك به 200 اثر است« عِلَلُ الحَديث؛ و مَعرفَةُالرِّجال» را مي توان نام برد.


حضرت محمّد(ص) رسول گرامي اسلام با حضرت خديجه(س)زندگي مشترك خويش را آغازكردند.

حضرت محمّد(ص) رسول گرامي اسلام با حضرت خديجه(س)زندگي مشترك خويش را آغازكردند. محمّد بن عبدالله در25سالگي با حضرت خديجه ازدواج كردند. اين پيوند فرخنده پس از يك سفرتجاري انجام شد كه درآن حضرت محمد(ص) با سرمايه خديجه(س) به تجارت پرداخته بودند. اين سفرتجاري سود فراواني هم براي خديجه(س) به همراه داشت زيرا اين تجارت را به حضرت محمد(ص) سپرده بود كه به امانت، راستگويي و رستگاري شهرت داشتند و درميان مردم به محمد امين معروف بودند. گفتني است حضرت خديجه (س) نخستين بانويي بودند كه اسلام آوردند و ازآن پس كليه ثروت خود را در اختيارحضرت محمد(ص) گذراند تا درراه پيشرفت و گسترش دين اسلام ازآن استفاده شود.


« ابن سيرين» فقيه و خوابگزار چيره دست قرن2هجري وفات يافت.

« ابن سيرين» فقيه و خوابگزار چيره دست قرن2هجري وفات يافت. ابن سيرين ازنوجواني به علم اندوزي، زهد و پارسايي روي آورد. او به رعايت احتياط درمسائل شرعي، صبرو بردباري و نرم خويي درميان مردم شهرت داشت. ابن سيرين درسفرهاي خود به مكّه، كوفه، مدائن و واسط ازعلماي بسيارحديث شنيد. وي همچنين درمدت چهارسال اقامتش دردمشق به بازرگاني اشتغال داشت. نويسندگان صحاح ششگانه به ابن سيرين بعنوان فقيهي برجسته نظرداشتند و رفتار و گفتارش را حجّت مي‎دانستند. ابن سيرين براي احاديث اهميّت بسياري قائل بود و درحفظ و نقل حديث دقيق و محتاط عمل مي‎كرد. اين دقت‎ها موجب شد همه رجال شناسان برجسته اهل سنت او را ثقه و روايت‎هايش را قابل استناد بدانند. ابن سيرين با 30تن ازاصحاب پيامبراكرم(ص) ارتباط و دوستي داشت. او كتابها و نسخه‎هاي خطي گوناگوني درفن خوابگزاري به همراه ترجمه‎هاي آنها به زبانهاي مختلف ازخود به جاي گذاشته است. برخي ازتعبيرات وي دركتاب «اَلحَيَوان جاحِظ» آمده است.


آقابزرگ ساوجي ازعلماي پرآوازه تهران بدرود حيات گفت.

آقابزرگ ساوجي ازعلماي پرآوازه تهران بدرود حيات گفت. او درحوزه درس حاج ميرزا حسن تهراني و حاج حبيب الله رشتي بدرجه اجتهاد رسيد و بعد از بازگشت به تهران درمدارس مَروي و سپهسالار سابق به تدريس پرداخت. آقا بزرگ ساوجي فقه، اصول و ادب تدريس مي‎كرد و حساب درسيش پذيراي گروه كثيري ازدانش پژوهان بود. آقا بزرگ ساوجي پس ازدرگذشت به قم منتقل و درمقبره پروين اعتصامي به خاك سپرده شد.


         بنيانگذار مهديه تهران


حجت الاسلام والمسلمين شهيد حاج شيخ احمد کافي


         برنامه های ندبه و کمیل

دعاي کميل و ندبه تيرماه 1397


جدول کامل برنامه ها...

         واريز آنلاين به حساب مهديه

         گالري صوتي

قرائت دعاي ندبه 97/4/1

سخنراني دعاي ندبه 97/4/1

قرائت دعاي کميل 97/3/31
بيشتر...

         مجلات         ارتباط با ما

درباره ما

 نام
 Email
متن
 

         اشتراک

 نام
 Email