صفحه اصلي درباره ما تماس با ما
در

      جدول برنامه هاي ماه مبارک رمضان      جشن شب ميلاد حضرت فاطمه زهرا (س) (پنجشنبه 17 اسفند)      عضویت در کانال رسمی مهدیه تهران در "تلگرام" (جهت اطلاع از مراسمات و اخبار مهديه و...)

  منتخب محصولات فرهنگي

بیشتر...


             آرشيو تصويري


                            حدیث    درک از امام مهدي
از امام صادق (ع) منقول است كه پيامبر اكرم (ص) فرمودند :
خوشا به حال كسى كه قائم اهل بيت مرا درك كند و به او اقتدا كند قبل از قيامش تابع ائمه هدايت باشد و از دشمنانشان بيزارى بجويد ايشان رفيقان من هستند و گراميترين افراد امت نزد من مى باشند . كمال الدين ـ شيخ صدوق ص 287
أچأڈأ­أ‹ أ‡أ’123 : امام صادق

 


        پايگاه هاي پيشنهادي

آيت الله دري نجف آبادي
نايب رييس هئيت امناء
 

حجت الاسلام و المسلمين
نوري شاهرودي
عضو هئيت امناء مهديه


مقالات

مهدويت

توقيعات

ظهور

غيبت

انتظار

زندگينامه

امام و بانوان

کتب

شعر

پرسش و پاسخ

ادعيه و زيارات

شفايافتگان

نامه اي به امام عج

مشاهدات

ديگر موضوعات

اخبار مهديه

         پايگاه هاي ديگر


سايت مسجد مقدس جمکران  

 پورتال جامع مهدويت 

سايت فرهنگي تبيان

سايت بانک سخنرانيهاي شهيد حاج شيخ احمد کافي

سايت سراج انديشه

سايت فرهنگي شهيد آويني  

راهنماي پايگاه هاي امام مهدي (عح)

جستجوگر پايگاه هاي شيعي

موسسه فرهنگي جمکران ميبد


 
امروز : سه شنبه 4 ارديبهشت 1397 - 7 شعبان 1439 - 24 آوريل 2018

 

درگذشت « اَبونُعَيم فضل بن دُكَين مُلايي»

« اَبونُعَيم فضل بن دُكَين مُلايي» محدث و راوي اخبارتاريخي درگذشت. ابونعيم ازراويان بسيارمعتبرحديث بشمارمي‎رود و به سبب حضور درمحافل علويان ناقل اخبارعلويان شناخته مي‏شود. وي مورد احترام و قبول اهل تشيع و سنن بود. ازمكتوبات وي اثربدست نيامده اما ابن نديم دو كتاب« مَناسِك و مَسائِلُ الفقه» درباب مسائل فقهي و آداب ديني را به وي نسبت داده است.


درگذشت «ابراهيم بن عباسي صولي» از شاعران مشهور عرب

«ابراهيم بن عباسي صولي» از شاعران مشهور عرب و كاتب نامي قرن سوم هجري در شهر سامرا درگذشت. وي به ابواسحق و ابوبكر مكنّي بود و به ابن صولي مشهور بود. او علوم ادبي را از اديبان بزرگ عصرخود فراگرفت و از خردسالي به سرودن شعر پرداخت و بعد از مدتي هنگامي كه نوجواني بيش نبود در اين امر بزرگ بر ديگران پيشي جست. ابن صولي اشعار خود را به نيك وبد تقسيم مي‏كرد و گاهي از يك قصيده تنها يك يا دو بيت زيبا را در دفترش يادداشت مي‏كرد، از اين رو ديوان او بسيار مختصر، دلنشين و شيواست. ابن صولي در مدح حضرت امام رضا(ع) اشعار بسيار سروده و از آن حضرت روايت‎هاي متعدد نقل كرده است. سروده‏ها و مدايح اين شاعر عرب در« عُيونُ اخبارالرِّضا» نيز تأييد شده است.


درگذشت « ابُوعلي عيسَي بن اِسحاق زُرعَه» فيلسوف و مترجم مسيحي

« ابُوعلي عيسَي بن اِسحاق زُرعَه» فيلسوف و مترجم مسيحي يعقوبي ديده ازجهان فروبست. وي مردي از دانش دوست و اهل مطالعه و كتاب‎خواني بود و به نكات ظريف فلسفه آگاهي كامل داشت. ازاين رو نويسندگان هم‎عصرش وي را از پيشگامان علم منطق و فلسفه و از مترجمان چيره‏ دست سرياني به عربي برشمرده و گفته‎اند: «او از اولين مترجمان آثار ارسطو و جالينوس بوده است». نوشته‎هاي ابن زرعه شامل ترجمه كتابهاي ارسطو و جالينوس؛ و تأليفاتش در باب علم منطق، فلسفه و كلام مسيحي است كه نام بيشتر آنها در كتاب«الفِهرسْتِ اِبْن نَدَيم» آمده است. ابن زرعه سرانجام در اثر ابتلا به فلج درگذشت.


سيد عبدالله جزايري ازعلماي بزرگوار شيعي درشوشتر متولد شد.

سيد عبدالله جزايري ازعلماي بزرگوار شيعي درشوشتر متولد شد. سيد عبدالله در16سالگي به مرتبه والايي ازعلم رسيد و پس ازآن به شوق ديدار بزرگان علم و دين و اهل فضل به سفررفت. وي بعد ازچند سال دانش اندوزي به زادگاهش شوشتر بازگشت و به نشرعلوم و معارف ديني مشغول شد و دركنار تدريس ازتأليف و تصنيف آثار ارزشمند غافل نشد. سيد عبدالله جزايري روحيه جستجوگرانه درخورتوجهي داشت بطوريكه براي خواندن و آموختن انجيل، تورات و اوستا ازعلماي اديان مسيحي، يهودي و زرتشتي درخواست كرد كه به او تعليم دهند. سيد عبدالله بعد ازمرگ پدرش قضاوت، تدريس و امامت جمعه را بعهده گرفت. ازسيد عبدالله جزايري آثاري چون «ديوان شعر» باقيست.


درگذشت آيت الله حاج سيد هبة الله امام ازعلماي بزرگوار

آيت الله حاج سيد هبة الله امام ازعلماي بزرگوارعلوم و معارف اسلامي درتهران بدرود حيات گفت. آيت الله هبة الله امام ازاهالي دزفول بود و تحصيلات خود را تا اخذ درجه اجتهاد در درفول، وحوزه نجف گذراند. ايشان پس ازاتمام تحصيل به اهواز رفت و به تدريس، تحقيق و تأليف مشغول شد. آيت الله هبة الله امام دركنار امورفرهنگي و تدريس، به امورشرعي و عرضي مردم نيزرسيدگي مي كرد. سالهاي آخرعمر آيت الله هبة الله امام درتهران سپري شد. ازآثار متعدد ايشان مي توان «نداي خرد درباره اصول دين، دو گمشده، نغمه هاي خرد و اسرار خلقت ازپيدايش بشر» را نام برد.


         بنيانگذار مهديه تهران


حجت الاسلام والمسلمين شهيد حاج شيخ احمد کافي


         برنامه های ندبه و کمیل

دعاي کميل و ندبه ارديبهشت ماه 1397


جدول کامل برنامه ها...

         واريز آنلاين به حساب مهديه

         گالري صوتي

قرائت دعاي ندبه 97/1/31

سخنراني دعاي ندبه 97/1/31

قرائت دعاي کميل 97/1/30
بيشتر...

         مجلات         ارتباط با ما

درباره ما

 نام
 Email
متن
 

         اشتراک

 نام
 Email